Firma L.INSTRUMENTs została założona w 1993 roku i od początku zajmuje się projektowaniem oraz produkcją nowoczesnych elektronicznych przyrządów pomiarowych, starając się sprostać zapotrzebowaniu na urządzenia dostosowane do przemysłu i szczególnych wymagań klientów. Rozwiązania w miarę rozwoju elektroniki i pojawiania się nowych potrzeb są modyfikowane. Szeroki zakres możliwości pomiarowych zapewnia odpowiednie oprogramowanie wewnętrzne. Oprogramowanie zewnętrzne opracowane z myślą o użytkowniku ułatwia analizę materiału pomiarowego.

Rejestratory przebiegów umożliwiają gromadzenie dużych zbiorów wyników i ich obróbkę statystyczną, inne przyrządy służą do wykrywania anomalii lub do sterowania produkcją. Dorobek firmy obejmuje kilkadziesiąt własnych rozwiązań, niektóre spełniły już swoje zadanie i obecnie nie są produkowane, ale nadal oferowany jest serwis lub rozwiązanie zastępcze.

Odpowiednie materiały informacyjne są zawsze do dyspozycji odbiorców.

W celu zapewnienia właściwej obsługi przyrządów i utrzymania wysokich parametrów pomiarowych operatorzy sprzętu są szkoleni.

Nasi inżynierowie współpracują z instytucjami naukowymi i biorą czynny udział w życiu gospodarczym.